Trať 71. ročníku

Loňský 70. ročník memoriálu Quida Štěpánka se odehrál, stejně jako ročníky úvodní ve 40. a 50. letech minulého století, na jablonském náměstí. Rozhodli jsme se, že tak budeme pokračovat i letos.

Proto se i 71. ročník poběží v ulicích Jablonného nad Orlicí. Trať je koncipována tak, aby ji zvládli i rekreační běžci.

Připravili jsme opět tři okruhy, které můžeme a budeme vzájemně kombinovat. Jejich délky jsou 500, 1000 a 3500 metrů.

V pořadu nebude chybět ani běh předškolních dětí přes náměstí nebo závody štafet. 

O trati

Úvod závodu je stejný pro všechny kategorie.

Start bude přibližně na rozhraní hotelu U Černého medvěda a lékárny Amfora. Vybíhat se bude směrem k obuvi a kolem prodejny textilu se zabočí vpravo. Následuje seběh k Orličkovskému potoku a další zatáčka vpravo. Za kavárnou Pod Kopečkem se oddělí trať 500 m, která zabočí vpravo kolem řeznictví a Slezskou ("Hlubokou") ulicí se vrátí na náměstí.

Tratě 1000 a 3500 metrů pokračují za kavárnou vlevo až k hotelu U Dubu. Tam běžci zabočí vpravo na ulici Slezskou. Kilometrová trať vede následně kolem restaurace U Luxů a poté vlevo do ulice Potoční. Na Benátkách se stočí o téměř 180° zpět a vrací se ke Slezské ulici pod bývalým učilištěm masny a dále "Hlubokou" vlevo na náměstí.

Trať hlavního závodu odbočí ze Slezské na Hradiskovou a kolem prodejny Qanto vlevo na Teslov. Před vilou se zahne vlevo a vede kolem vily vpravo po schodech. Vilu oběhneme. Mineme školu i některé bytovky a vběhneme na ulici U Stadionu, až se po krátkém klesání dostaneme na samotný stadion. Oběhneme jeden škvárový okruh po směru hodinových ručiček. Vrátíme se zpět na ulici U Stadionu a zabočíme vlevo, až přiběhneme na ulici Hradiskovou (směr Orličky), po které poběžíme k Rybárně. Po dřevěném mostku zabočíme vpravo, mineme památník Quida Štěpánka a pokračujeme kolem koupaliště vlevo na ulici Jateční. Přeběhneme ulici U Koupaliště a pod "Taclákem" (silnice od křižovatky u kina) zamíříme rovně do ulice Benátky. Asi po 300 metrech následuje prudká zatáčka vpravo do Potoční a návrat vlevo na Hradiskovou kolem autobusové zastávky.

Cíl

se blíží. Po necelých 200 metrech následuje vlevo ulice Slezská a výběh "Hlubokou" na náměstí. Jak vyplývá z předchozích řádků, tento úsek už je opět stejný pro všechny tratě. Když protneme cílovou čáru, máme 3500 metrů dlouhý okruh za sebou.

Účastníci ¼ maratonu jej poběží třikrát.